Ремонт книжкових сторінок

Ремонт книжкових сторінок
 Перш за все перед тим як почати ремонт книги,необхідно знати,що потрібно зробити щоб не нашкодити їй ще більше. Яле не в кожному випадку можна відреставрувати книгу своїми силами, в деяких випадках доводиться звергнутися до професіоналів в майстерню.

Найчастіше потребують ремонту відірвані від книжного блоку переплетні кришки або відірвані сторінки. Часто доводиться боротися з плямами різного походження, намоклими сторінками.
                               Ремонт сторінки яка випала

Щоб вставити в книгу  сторінку яка випала, на наступну за нею сторінку кладуть лінійку на відстані пів сантиметра від корінця книги. Цей проміжок змащують клеєм, потім лінійку прибирають, вкладають сторінку і притискають її сухою і чистою ганчіркою. Лінійкою користуються, щоб акуратно нанести клей тонким пензликом, не потрапивши на іншу сторінку.
Для приклеювання паперу, краще всього використовувати борошняний клей, виготовлення якого не вимагає великих 
зусиль:

 його варять на водяній бані (з розрахунку 2 частини борошна і 5 частин води), постійно помішуючи, щоб не було грудок. Готовий клей - прозорого кольору і по консистенції нагадує рідку манну кашу. Якщо він вийшов занадто густий, можна додати трохи води. Клей наносять тонким плоским пензликом, найкраще синтетичної - такі кисті не лисіють, а клей з них розподіляється рівномірно. 
         Ремонт розірваних або надірваних сторінок

Дуже часто потрібно приклеїти розірвану сторінку або приклеїти надірваний кут сторінки. В цьому випадку застосовують оригінальний спосіб. Купіть чай в пакетиках, витрусіть з них чай (він, до речі теж може знадобитися для ремонту книги). Пакетики потрібно порвати на смужки. Саме порвати, а не відрізати , оскільки в останньому випадку при склеюванні сторінки таким способом у відрізаною смужки будуть видні межі, і сторінка буде виглядати неестетично.
Поєднайте межі розриву і, поклавши на його місце відірвану смужку проведіть зверху пензликом з клеєм (знову таки борошняним!). Його потрібно наносити саме зверху, оскільки папір, з якої зроблені пакетики пориста і пропускає клей. Під ремонтовану сторінку потрібно покласти що-небудь плоске і непромокаюче (щільний картон, оргаліт тощо), щоб вона не приклеїлася до наступної. Смужку треба приклеювати завжди на парну сторінку, тому що вона є "виворітного". Протріть смужку ганчіркою, щоб прибрати надлишки клею. Дайте клею висохнути і закрийте книгу.

Що потрібно робити, якщо пересохла шкіра, з якої виготовлений корінець книжки.
У цьому випадку можна скористатися спеціальним реставраційним кремом для пом'якшення і зволоження шкіри. Він наноситься зверху на корінець. Іноді пробують пом'якшити шкіру рослинним маслом. Книгу треба повернути нижнім обрізом до себе, нанести крапельку масла на згин корінця і подивитися, як буде вести себе шкіра корінця. Якщо вона не потемніє, можна спробувати змастити маслом весь корінець. Виробляти цю процедуру треба дуже акуратно.
Якщо необхідно відновити фарбу, то це можна зробити від руки, використовуючи золоту акрилову фарбу, яку треба наносити тонким пензликом. При необхідності повернути колишній рельєф тиснення, якщо воно стало майже гладким, доведеться звертатися до реставратору, тіснити стару шкіру наново може тільки він.

                          Відновлення куточка сторінки

Іноді потрібно відновити відірваний або загублений куточок сторінки. У цьому випадку підбирається папір, схожа за якістю на ту, яка використана в книзі; куток не відрізається, а відривається, щоб межі розриву не був і помітні при склеюванні зі сторінкою. Відриваючи куточок, треба простежити за тим, щоб лінія відриву була, наскільки це можливо, ідентична на сторінці.              
              Відновити куточок можна двома способами:
Перший спосіб
Використовувати метод зменшення папери, а саме; зняти скальпелем верхній шар паперів та ремонтованої сторінки, зробити теж саме з куточком і склеїти їх внахлест так, щоб напрям волокон паперу, використаної для куточка, співпала з напрямком волокон сторінки. Тоді місце склеювання буде максимально приховано.

 Другий спосіб
застосовують, якщо папір сторінки щільна. Тоді вдаються до допомоги вже згаданих пакетиків чаю. Куточок приклеюється з допомогою смужок від них точно так само, як і у випадку ремонту надірваною сторінки. Як і в першому випадку, треба постаратися максимально поєднати кордону склеюваних ділянок. Якщо доводиться ремонтувати старе видання з пожовклим папером, то для додання нового кутку сторінки того ж вигляду, що і у самої сторінки, можна скористатися маленькою хитрістю. Заваріть Заваріть высыпанный чай з пакетиків і перед тим; як приклеювати новий куточок, занурте його в заварку, щоб він набув того ж відтінку, що і сторінка книги. Дайте куточку висохнути .

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу