Фахові періодичні видання України

Фахові періодичні видання України
9999    

      Журнал "Бібліотечний вісник", заснований у 1993 році НАН України, НБУ ім. В.І. Вернадського  у м. Київ. Мови видання: українська, російська,  англійська.  У складі редакційної колегії - українські й міжнародні фахівці з Росії, Сербії, Австрії, Німеччини. Друкуються матеріали з питань бібліотекознавства, бібліографознавства, документознавства, книгознавства, інформаційної діяльності. Вихід часопису з друку 6 разів на рік.


53271
        Журнал "Бібліотечна планета" - щоквартальне науково-виробниче, україномовне видання (м. Київ). Часопис засновано у березні 1998 року Національною парламентською бібліотекою України і видається Державним закладом «Національна парламентська бібліотека України». Включений до переліку наукових фахових  видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття   наукових ступенів доктора і кандидата історичних наук.
header




Журнал зареєстровано 21 грудня 2015 року (Реєстраційне свідоцтво КВ № 21735-11635 Р) як науковий, інформаційний, щоквартальний. Він є своєрідним «бібліотечним форумом», дискусійною трибуною та майданчиком, де висвітлюється «історія, теорія і практика» книгозбірень. З липня 2003 року до червня 2015 року журнал видавався з назвою "Бібліотечний форум України".
Журнал є науковим і публікує результати наукових досліджень бібліотекознавців та дослідників галузі бібліотекознавства, окреслює і визначає наукову проблематику, яка потребує дослідження, висвітлює теоретичні бібліотекознавчі аспекти та запрошує до публікації у журналі науковців – докторів та кандидатів наук бібліотечної галузі, заслужених працівників культури, які мають значний досвід роботи. Окрім того, журнал є інформаційним, бо публікує різноманітні матеріали щодо практичних аспектів діяльності книгозбірень України та світу, відображає інноваційні технології бібліотек, надає інформаційну підтримку бібліотекам щодо відображення їх досягнень та практичного досвіду і представляє сучасні досягнення бібліотекарів-практиків. 

1   Науковий журнал «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія» заснований у лютому 2004 році. Виходить щоквартально. Засновник і видавець – Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв. На сторінках цього журналу висвітлюються досягнення науковців-педагогів, розробників документознавства як навчальної дисципліни. Аналізується структура і зміст перших навчальних видань із документознавства. Пропонуються до розгляду найактуальніші теми сучасної політичної науки – ролі інформаційних технологій. Автори публікацій у цьому виданні знайомлять читачів з поняттями «електронна книга», «електронний документ», «електронне видання», «електронний текст» тощо. Висвітлюються матеріали різних соціологічних досліджень.

5          Науково-практичний журнал «Вісник Книжкової палати»  виходить щомісячно, заснований у серпні 1996 році Книжковою палатою України. Журнал «Вісник Книжкової палати» президією Вищої атестаційної комісії України віднесено до наукових фахових видань України в галузі технічних, педагогічних, історичних наук, соціальних комунікацій (книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство). Основні рубрики журналу: Видавнича справа, Рецензії на допомогу видавцю-початківцю, Бібліотечна справа, Інформаційні ресурси, Історичні розвідки, Видатні діячі та визначні події, Політика. Культура. Мистецтво, Конференції. Конкурси. Виставки. 
pic
      Часопис «Світ дитячих бібліотек» щоквартальний науково-методичний журнал. Засноване у 2001 р. Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей та Національною бібліотекою України для дітей. Публікації цього журналу присвячені проблемам дитячого читання та діяльності дитячих бібліотек України, їх досвіду в напрямку роботи з дітьми з обмеженими можливостями, безпритульними, дітьми-сиротами, інвалідами та дітьми, позбавленими батьківського піклування тощо. 3 1-го числа 2009 року до журналу додаються аудіо книжки, українського видавництво «Теза».

Інтернет-довідник «Бібліотечний світ України»  створено за  ініціативою  Української  бібліотечної  асоціації,  Британської Ради в  Україні,    Наукової  бібліотеки  Національного  університету «Києво-Могилянська  Академія».

81     Щомісячний журнал «Шкільна бібліотека». Засновник і видавець ТОВ «Редакція газети «Позакласний час».   Журнал пропонує матеріали за такими напрямками: творчий портрет бібліотекарів; діяльність бібліотек ПТНЗ; ілюстративні матеріали для виставки у шкільній бібліотеці; бібліотечні уроки; методика, пошук, досвід; масові форми роботи шкільної бібліотеки; сторінка для батьків; виступ бібліотекаря на педагогічній раді; підвищення кваліфікації; хрестоматійні твори діяльності бібліотеки на підтримку читання тощо.


44Науково-методичний журнал «Шкільний бібліотекар», виходить 1 раз на місяць. Видавець – видавнича група «Основа». Практичний журнал для шкільного бібліотекаря пропонує: актуальні питання функціонування шкільних бібліотек; теоретичні та методичні аспекти діяльності; інноваційні ідеї та готові розв’язання проблем сучасної шкільної бібліотеки; досвід і поради колег. Містить  повнокольорову вкладку з наочно-дидактичними матеріалами.
 67515265Газета «Шкільна бібліотека плюс»  виходить двічі на місяць, розповсюджується тільки за передплатою. Заснована у 2001 році Благодійним фондом сприяння розвитку освіти ім. Бориса Грінченка.  Це професійне видання для бібліотекарів і методистів з бібліотечних фондів, а також допомога вчителям в інформаційному забезпеченні навчально-виховного процесу (законодавчі, нормативні, методичні документи в галузі освіти і бібліотечної справи; розробки бібліотечних уроків, сценарії, досвід роботи, бібліографічні списки літератури тощо). Статті в газеті публікуються в таких основних рубриках: Наша професія, Ділимося досвідом, Навчально-виховна робота, Готуємося до свята, Інформація.


innovacija_jurnal
Журнал «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» (видавець Український інститут норма­тивної інформації) складається з друкованої частини (блок статей, бібліографічні картки, бібліографічні списки) та електронного додатка на компакт-диску CD-ROM. Матеріали журналу спрямовані на інформаційне забезпечення навчального процесу, управління школою, висвітлення питань налагодження бібліотечно-інформаційної роботи у навчальному закладі. Бібліотечні матеріали складають: авторські статті, редакційні розробки з усього спектру функціональних обов’язків бібліотекаря; бібліографічні списки, що складені за результатами моніторингу освітніх друкованих і електронних джерел (за місяць). Списки призначені усім учасникам навчально-виховного процесу; бібліографічні картки для обліку публікацій у журналі(на першому етапі), а також інформаційних повідомлень з інших джерел (на другому етапі). Картки індексовані за новими системами класифікації, які максимально наближені для шкільних потреб. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу