Як викликати інтерес до читання

Привчити дитину до читання книг можна тільки, якщо в цьому процесі мама братиме найактивнішу участь - знадобиться час, терпіння, бажання і особистий приклад.

Регулярно з самого раннього віку читай дитині перед сном. Це має стати традицією і хорошою звичкою.

Граючи з дитиною, вибирай такі ігри, які вимагають читання і вивчення інструкцій (настільні ігри, приготування їжі). Проси, щоб малюк допоміг розібратися тобі з інструкцією і сам її прочитав.

Пограй з дитиною в піратів і пошук скарбів. Для цього заховай в будинку якусь річ і склади письмову інструкцію, як її знайти. Подібна гра розвиває навички читання.

Вигадуй разом з дитиною різні історії і казки. Заведи альбом, в які ви разом будете записувати ці історії. Періодично проси малюка перечитати тобі його твори або прочитати їх для дідуся і бабусі - він буде з гордістю і задоволенням робити це.

Читай разом з дитиною під час прогулянки, ігри, в гостях все, що попадається вам на очі - вивіски, рекламу, програми телепередач, листівки і т. Д. На холодильнику кожен день 
залишай коротенькі повідомлення для малюка, які він буде із 
                   задоволенням читати.

Якщо дитина любить сидіти за комп`ютером, спробуй починати привчати його до читання за допомогою електронної книги.

Якщо дитина обожнює дивитися телевізор, притягнути його увагу до читання за допомогою, того, що він бачить там: запропонуй прочитати книгу по фільму, який йому сподобався, знайди і прочитай йому інформацію про те, що 
                   зацікавило його по телевізору.

Пропонуй дитині читати ті книжки, які подобалися тобі в дитинстві. Попередньо розкажи дитині невеличкий епізод з цієї книги (смішний чи сумними), щоб він зацікавився сюжетом і захотів дізнатися все до кінця.

Подавай приклад дитині, показуючи йому, що ти теж любиш читати. Дитина повинна бачити тебе читає, у вільний час віддає перевагу книзі, а не телевізора чи комп`ютера.

Давай дитині погортати твою книгу. Розкажи про те, що читаєш і обговори це з малюком.


Запишись з дитиною в бібліотеку. Дозволяй в бібліотеці малюкові самостійно вибирати книги.


Тримай будинку велику кількість різноманітних журналів і книг різних жанрів. Провоцируй дитини задавати питання за змістом і жанрами цих книг, залучайте його увагу яскравими обкладинками і картинками.

На свята даруй дитині книгу - нехай він розуміє всю цінність і значення такого подарунка.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу