Як допомогти дитині у навчанні        Повага
Донесіть до дитини всю ступінь значущості поваги ще на ранньому етапі його життєвого шляху. Навчіть дитину завжди складати іграшки у спеціально відведеному для цього місці , акуратно поводитися з книгами та іграшками , завжди чекати своєї черги і ласкаво поводитися з тваринами . Поговоріть з дитиною про те , як важливо виявляти повагу до інших дітей у класі. Кожен має право вчитися і пізнавати нове , а перебивання інших може перервати і уповільнити процес навчання всіх інших.
  
                    Читайте разом
Читайте своїй дитині – і разом з ним – кожен день. Щоб Ваші книжкові полиці завжди були заповнені , попросіть бібліотекаря порадити Вам найбільш підходящі для віку Вашої дитини книги. У міру того , як дитина дорослішає і демонструє прогрес у читанні , постарайтеся не стати жертвою деяких загальнопоширених помилок .
Насамперед , перехід на “дорослі” книги , розділені на глави , – це, звичайно , величезне досягнення , але не варто зовсім відмовлятися від ілюстрованих книг , адже Ви можете продовжувати читати і обговорювати їх разом з дитиною протягом всього навчання в початковій школі . По-друге , продовжуйте читати своїй дитині навіть після того , як він сам пізнає ази читання , до тих пір , поки Ваш малюк Вам це дозволяє. Читання вголос і слухання – це прекрасні способи збагатити словниковий запас і поліпшити навички розуміння прочітаннного .

Не робіть домашні завдання замість дитини !
Боріться з бажанням робити за дитину її домашню роботу , адже вона відображає , наскільки повно дитина засвоїла пройдений за день матеріал. Зовсім не обов’язково , щоб дитина виконав завдання ідеально. Дозвольте дитині робити помилки , а потім знаходити їх разом з Вами . Слідкуйте за його прогресом і постарайтеся визначити , засвоює дитина основні поняття. Якщо дитина заплутається , допоможіть йому , але не робіть роботу за нього . Якщо ж у дитини часто виникають проблеми з виконанням домашнього завдання , поговоріть про це з учителем.
Вимкніть телевізор
Телебачення приносить не тільки зло – навіть вчителі дивляться телевізор. Але найкраще обмежити кількість часу , який дитина проводить перед телевізором. Чим менше часу діти приділяють телевізору , тим більше часу залишається для книг , творчих ігор та інших активних занять.

                       Умійте розпізнати талант
Не всі навички і таланти Вашої дитини знаходять застосування в повсякденному шкільному житті. Акцентуйте увагу на всіх талантах дитини , а не тільки на тих , які будь-яким чином пов’язані з навчанням і школою , і розкажіть про них вчителю . Це відкриє перед дитиною більше можливостей для дослідження власних інтересів і пізнання успіху.
                               Дайте їм час
Дотримуйтеся досить стриманого підходу по відношенню до факультативних занять. Якщо Ваша дитина відвідує музичну та художню школи , ходить в басейн , спортзал і додаткові заняття після школи , то його вільний час буде сильно обмежена. Трохи розвантаживши розклад дитини , Ви тим самим дасте йому можливість перезарядитися і з користю провести вільні години .
                     Розмовляйте з дитиною
Запитайте дитину , як пройшов його день , і уважно вислухайте відповідь . Задавайте уточнюючі питання і залучайте його до бесіду. З ким він грав на перерві , наприклад, або що йому найбільше запам’яталося , або , навпаки , не сподобалося , в минулий день. Щодня обговорюючи з дитиною її справи , Ви будете мати повне уявлення про його інтереси та проблеми.
                                Дозвольте дитині зазнати невдачі
Діти вчаться як на досягненнях , так і на помилках. Скажіть дитині , що робити помилки – абсолютно нормально , і покажіть йому , що Ви дійсно в це вірите , адекватно сприймаючи провали і невдачі , які час від часу будуть осягати дитини. Спонукайте дитину вчитися на власному невдалому досвіді і намагатися робити щось знову і знову .
Також читайте статтю Як вивчити букви з дитиною?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу