« Подорож до країни Читалії »
(екскурсія до шкільної бібліотеки)
Мета: Ознайомлення учнів 1-класів з правилами користування бібліотекою, її роботою, записати юних читачів до бібліотеки.
 Обаднання: пазли правил поводження з підручником 
Бібліотекар: Добрий день, діти! Ми зустрілися з вами, щоб ознайомитися з вашою шкільною бібліотекою – першою бібліотекою  у вашому житті. Роззирніться навкруги, чим це приміщення відрізняється від іншої кімнати, будинку?  (Відповіді дітей). Ця кімната – книжкове містечко. Живуть у ньому книжки. Кожна книжечка має свій дім, а будинок – адресу. Вона написана на розподільнику. Ця адреса свідчить про те, що назва книжки починається на цю букву, або з такої літери розпочинається прізвище письменника. Наприклад, літера Н. тут мешкають книжки, написані такими письменниками, як Нечуй-Левицький, Носов, Некрасов та інші. А ще кожна художня книга має інвентарний номер, наче ідентифікаційний код у людини чи номер паспорту.
А зараз познайомтеся з найголовнішою книгою – Підручником.
Підручник:  Дорогі діти, ви маєте цінувати книжку – джерело знань, дуже бережно ставитися до неї. Тож варто запам’ятати правила поводження з книгою:
  1. Беріть книгу чистими руками.
  2. Не перегинайте книги, бо псується обкладинка і випадають сторінки.
  3. Не кладіть у книгу олівці та ручки, від цього вона рветься і брудниться.
  4. Не читайте під час їжі.
  5. Не загинайте сторінок, користуйтеся закладками.
  6. Щоб книги та підручники служили вам довше – обгорніть їх.      
Бібліотекар:  Упродовж всього життя ми звертаємось до книги. Батьки читали вам казки, вірші, оповідання, коли ви ще й не вміли.
Згадайте свої перші улюблені книжечки, які роздивлялися, щось згадуючи, уявляючи, фантазуючи. А коли вивчили літери, самі стали читачами. З дитячих років книжка допомагала вам пізнавати себе і зрозуміти світ, що вас оточує, ви дізналися про таємниці природи, про те, як живуть люди в далеких і близьких краях. Про це розповідає книжка. І чим би ви в школі не захоплювалися – історією, природою, чи технікою вам завжди на допомогу приходила і приходить книга.
Продовжимо нашу мандрівку книжковим містом. Зверніть увагу на книжкові виставки, їх декілька. Ось, наприклад:
               “Чарівний світ фентезі”,
               “Новинки художньої літератури”, 
                "У світі чарівної казки ”. 
На книжкових виставках стоять найкращі книги. Всі книжечки чекають на своїх читачів. До них приходять діти, такі, як і  ви, кличуть до себе в гості.  Не надовго – на тиждень, або на два. Книжечки радіють. Вони люблять мандрувати з школярами, знайомитися з новими читачами. деяким книжечкам сподобалось в гостях. Їх бережно обгортали обкладинками, між сторінками клали яскраві закладки, щоб швидше знайти останню прочитану сторінку. Ось які, подивіться.  А відпочивали вони на чистих столиках або шафах. Але кільком книжкам жилось погано:  “Мене ногою під диван запхнули”, -- скаржилась одна. “Сторінки пом’яли”, -- бідкалась друга. “Мене брали брудними руками, і я тепер така негарна”, -- плачучи говорила третя.
Підручник:  Бачите, як багато навколо вас полиць з книгами. Ставши читачами шкільної бібліотеки, цілий світ відкриється вам. А допоможе розібратися в ньому бібліотекар. Прошу ознайомитися з правилами користування бібліотекою:
1.      Вибрані книги можна тримати вдома не більше 14 днів.
2.      Всі книги обов’язково слід повертати до бібліотеки.
3.       У бібліотеці є книги, які не видаються для читання додому, їх можна читати тут, у читальному залі.

Бібліотекар:  Ось і добігла до кінця наша зустріч, а на завершення хочу побажати вам бути активними читачами шкільної бібліотеки, берегти і любити книги та ніколи з ними не розлучатися.

  

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу